Hakkımızda

Ekran Resmi 2019-05-07 14.35.17.png

Mod Tasarım firması üretici kimliğinin dışında projelendirme markası oluşturarak sektördeki bu isteğe cevap verdi. Dita Mimarlık açığa çıkmamış ihtiyaca cevaplar bularak beklentiyi karşılayan bir marka haline geldi.

 

Mod Tasarım firması olarak ofis süreci ile ilgili başlayan noktalarda kişiler sadece ofis mobilyasına, çalışma koltuğuna odaklanarak, mekanla ilgili isterleri  eksik bırakıyorlardı. Kablolama alt yapısı boştaydı, ofise dört – beş adet ilave masa almak ile ofisi %40 - %50 büyütmek olarak düşünüldü. Ofisler yaşam alanından uzakta sıkışık yapılar haline geldi, aydınlatma  yetersiz kaldı. Ancak bunu yaparken havalandırma, aydınlatma, akustik gibi hesaplanması gereken süreçler atlanıyordu. İhtiyaç artık Baştan Uca İç Mimari çözümler olmalıydı.

 

Firmaların ofislerini, çalışma alanlarını, çağrı merkezlerini kurarken yada büyüme planlarında nasıl yapacağız? Biz mi yapsak? Deneyiminden başlıyor ilk hatalı süreçten sonra bir daha bu deneyimi yaşamak istemiyorlar ve bize geliyorlar. Dita Mimarlık ta aslında öncelikle sizi dinliyoruz. Bir mühendislik analizi yaparak sizin süreçlerinizi kurgulamınızda yardımcı oluyoruz. Departman bazlı büyüme planlarınız, iş yapma şekliniz, şirket kültürünüz çalışma şekliniz, ihtiyaç analizlerinizi yapıyoruz ve bunu size raporluyoruz.

 

Dita Mimarlık olarak, sürece ilk kez başlayan hangi noktadan başlayacağını bilmeyen, büyüme isteği olan bir çok firmaya dokunmaya devam ediyoruz. Mühendislik olarak planlama yapılan süreç sonrası mimari süreçlere dokunuyoruz.

 

Dita Mimarlık, firmaların varoluş hikayelerinden başlar , gitmek istedikleri yolda beraber yürür ve sonuca ulaştırır. Dile getirmedikleri açığa çıkmamış ihtiyaçlarını çıkarır. Firmaların yer değişikliğine sebep olan büyüme potansiyellerini bir stratejik plana bağlayarak ofis tasarımlarını buna uygun dinamize ediyor.

 

‘Ofislerin tasarımları, kullanıcılarına eğer yardımcı olacak şekilde yapılırsa, çalışanlar daha verimli olacaklardır. Bu, yeterli ışık (ne çok az ne çok fazla), doğru ısıda ve nemde hava, uygun ses düzeyleri, çalışma yüzeyleri ve aletlerinin doğru yerde olması, uygun oturma ve benzeri şeyler demektir. Bunlar için sayısız standartlar oluşturulmuştur. Ancak önerilen standartların birbirinden farklı olduğu ve yıldan yıla değiştiği görülmektedir. Çalışma koşulları, en popüler yeni standartlara uysalar bile, çalışanın kendini, tatmin edici bir çalışma ortamında bulmasını garanti edemezler.’ (Pile, 1976).

 

Dita Mimarlık, işletmeleri dinlemekle başlar isteklerini alır ve çalışanlara yeni bir deneyim yaşatır. Çalışma disiplinlerine uygun, yenilikçi, açık ofis kavramında hem sosyalleşmeye imkan tanıyan hem de odaklanmayı sağlayan ofisler kurar.